in

Ekogroszek co to jest

ekogroszek

Ekogroszek to jeden z najbardziej pożądanych materiałów opałowych na rynku Polskim. Z biegiem czasu świat jest co raz bardziej otwarty na znajdowanie nowych i zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Ten trend nie może być ignorowany węgla, mimo że ekolodzy komunikują odchodzenie od niego. Ludzie coraz częściej dostrzegają jego niski wpływ na środowisko i wysoką wartość opałową ekogroszku. Jego właściwości sprawiają, że jest tak popularny i dlatego zyskuje na popularności. Czym różni się od innych paliw

Ekogroszek – definicja. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ekogroszku

Jest wiele powodów, aby wybrać ekogroszek. Najlepiej powinien pochodzić z polskiej kopalni i mieć odpowiednie właściwości i granulację. Do wyboru jest wiele krajowych marek. Zanim zdecydujesz się na taki opał, upewnij się, że posiada wszystkie wymagane atesty i cechuje się wysoką wartością opałową. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości i przyjazności dla środowiska tego paliwa , ważne jest, aby sprawdzić, czy parametry ekogroszku i posiada certyfikaty klasy A czy B ICHPW. Certyfikat ten wskazuje, że paliwo zostało ocenione i certyfikowane jako przyjazne dla środowiska przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla kamiennego.

Przy zakupie ekogroszku ekologia to tylko jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Węgiel brunatny ma wartość opałową 10MJ/kg, 20-25MJ/kg dla średnio kalorycznego koksu twardego, 17-19MJ/kg dla węgla niskokalorycznego, 25-30MJ/kg dla wysokokalorycznego, 25-30MJ/kg dla wysokokalorycznych. Produkt o wyższej kaloryczności (tzn. uzyskamy więcej ciepła z produktu o wyższej kaloryczności (tzn. nie zapominajmy o tej właściwości. Ten rodzaj węgla ma spiekalność niższą niż 20RI. Jego rozmiar waha się od 5mm do 25mm i posiada bardzo niski poziom popiołu i siarki Ekogroszek może być również stosowany w trzech typach kotłów: rynnowym, tłokowym i retortowym.

Czym jest ekogroszek?

Wiele osób jest ciekaw składników ekogroszku. Prostą odpowiedzią jest węgiel. Polski węgiel kamienny ma najwyższą wartość, ponieważ jest dobrze granulowany i ma dobre właściwości. Różnica między ekogroszkiem, a każdym innym rodzajem węgla polega na tym, że ma niższy stopień spiekalności i nie zawiera drobnej frakcji oraz miału węglowego niskiej jakości.

Przy spalaniu ekogroszku warto używać piecy lub kotłów retortowych. Sprzęt ten emituje do atmosfery mniej szkodliwych substancji i jest bardziej ekologiczny Podczas spalania ekogroszku emituje bardzo mało pyłu lub dwutlenku węgla. Najważniejszym parametrem tego produktu jest niska spiekalność. Jego wartość powinna być poniżej 20RI. Poniżej 20RI jest lepiej. Aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno, ważne jest, aby paliwo było jak najbardziej suche i czyste. Jeśli ekogroszek ma wyższą wilgotność, mniejsza jest jego wydajność czyli wartość opałowa. Węgiel workowany jest bardziej odporny na wilgoć niż luzem i dlatego taki jest lepszy w zakupie.

Dodaj komentarz

Słup wysokiego napięscia

Doładowanie licznika przedpłatowego – postaw na nowoczesne rozwiązania!

Fotowoltaika dla rolników i firm

Fotowoltaika dla rolników i firm