in

Fotowoltaika dla firm – czy to dobre rozwiązanie?

Fotowoltaika jest rozwiązaniem coraz chętniej stosowanym nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w firmach i budynkach użyteczności publicznej. Wbrew pozorom jest to możliwe, opłacalne i wiąże się z szeregiem innych korzyści. Warto więc szerzej wypowiedzieć się na ten temat – zapraszamy do lektury.

Fotowoltaika dla firm a w domu – jakie są różnice?

W większości domów w ciągu dnia pobór energii elektrycznej jest stosunkowo mały, ponieważ dorośli pracują, a dzieci są w szkole. To oznacza, że w czasie, kiedy świeci słońce i fotowoltaika produkuje najwięcej energii, tak naprawdę zapotrzebowanie na nią jest minimalne. Zwiększone zapotrzebowanie na energię jest dopiero wtedy, kiedy słońce zaczyna zachodzić – to standardowa sytuacja w domach prywatnych wyposażonych w tego typu instalację. Przeczytaj więcej na https://eonfoton.pl/.

Zupełnie inną sytuację mamy w biznesie. W przypadku firmy to właśnie w dzień zużywa się w tym miejscu najwięcej prądu, do zasilania różnych urządzeń, a także oświetlania pomieszczeń. W związku z tym można śmiało stwierdzić, że fotowoltaika dla firm jest całkiem korzystnym i opłacalnym rozwiązaniem. Może nawet bardziej opłacalnym, niż w przypadku wspomnianych domów jednorodzinnych, gdyż produkowana energia zużywana jest na bieżąco, przez co nie ma konieczności angażowania magazynów energii.

Wysokie rachunki za prąd dla firm

Wzrost cen prądu, okazał się w rzeczywistości dużo gorszy, niż ktokolwiek mógł przewidzieć. W pierwszym kwartale 2022 roku wiele firm płaci o wiele więcej, porównując do roku 2021 to jeden z największych skoków cen w historii  i obecnie nic nie wskazuje na to, aby ceny zaczęły maleć. Możnarównież zaobserwować wzrost cen sprzedaży energii na giełdzie, który głównie dotyka przedsiębiorstwa. Firmy zobligowane są również do zapłaty tzw. opłaty mocowej. Jest to dodatkowa opłata naliczana dla firm za pobieranie prądu od godziny 7:00-22:00. Jednak dzięki zainwestowaniu w fotowoltaikę, możemy znacznie obniżyć koszty opisywanej opłaty.

Fotowoltaika dla firm, czyli sposób na redukcję kosztów

Niewątpliwie fotowoltaika dla firm niesie mnóstwo korzyści związanych z redukcją kosztów. Firma, która płaciła wysokie rachunki za zużycie prądu, inwestując w panele fotowoltaiczne, ma szansę odnotowywać znacznie niższe koszty. Wystarczy spojrzeć na wydatki z jakimi musi liczyć się firma -ogrzewanie, zasilanie budynków i urządzeń biurowych, klimatyzacja, czy ładowanie samochodów z silnikiem elektrycznym – każdy z wymienionych przykładów idealnie wskazuje, jak bardzo w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw potrzebna jest energia elektryczna. Poza tym warto dodać, że to nowoczesne rozwiązanie ma korzystny wpływ na środowisko. Dlatego firmy, które decydują się na fotowoltaikę, są często postrzegane jako nowoczesne i profesjonalne. Koszty energii tym sposobem mogą być obniżone nawet o 90%. A więc naprawdę warto w nią zainwestować.

Fotowoltaika dla firm może być finansowana na różne sposoby. W całości z pieniędzy własnych albo częściowo ze specjalnego dofinansowania. Jedną z popularnych metod finansowania jest leasing fotowoltaiki. Rozwiązanie to wciąż jest niezbyt popularne, ale niebawem może się to zmienić, bo jest łatwo dostępne i naprawdę gwarantuje wiele korzyści. Wystarczy udać się do firmy, która specjalizuje się w tym zakresie, to znaczy oferuje panele fotowoltaiczne i doradztwo w kwestii finansowania, aby dowiedzieć się, jaką z opcji najlepiej wybrać i co w ogóle jest do wyboru. Sprawdź co może zaoferować firma eonfoton.pl.

 

Dodaj komentarz

Czym się charakteryzują dobre kotły na pellet? Poznaj ofertę Eko2020

Tablice BHP – dlaczego są tak ważne?