Dobierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę i firmę w Twoim regionie.
Napisz do nas

Fotowoltaika mazowieckie
Z roku na rok rośnie popularność paneli fotowoltaicznych w województwie mazowieckim. Nic dziwnego – na terenie regionu panuje bardzo korzystne nasłonecznienie, dochodzące do 1100 kilowatogodzin na metr kwadratowy rocznie. Z tego powodu systemy fotowoltaiczne pracują tu wyjątkowo wydajnie. To prosty sposób na znaczną redukcję kosztów energii elektrycznej i spore oszczędności – nawet do 90 procent. Przydomowe elektrownie słoneczne to również ekologiczne rozwiązanie na długie lata. Jako Energetyka Polska wspieramy wiele gospodarstw domowych i klientów biznesowych w poszukiwaniach odpowiedzialnego, doświadczonego wykonawcy inwestycji.
Jak działa fotowoltaika?
1. Panele fotowoltaiczne, a właściwie zawarte w nich ogniwa fotowoltaiczne wykonane z płytek krzemowych produkują prąd dzięki zjawisku fotoelektrycznemu.
2. Gdy promienie słoneczne padają na instalację, fotony wybijają elektrony, przez co dochodzi do produkcji prądu. Ma on napięcie stałe, nieużywane przez nas, dlatego inwerter przekształca go na prąd zmienny.
3. Instalacja fotowoltaiczna to także szereg dodatkowych urządzeń, na przykład zabezpieczeń przeciwporażeniowych, dzięki którym fotowoltaika dla domu i firmy to bezpieczne, sprawdzone rozwiązanie.
4. W ten prosty sposób możesz pozyskiwać energię elektryczną we własnym zakresie każdego dnia.
Masz pytania? Napisz do nas!
Montaż paneli fotowoltaicznych mazowieckie – co warto wiedzieć?
Warto zwrócić uwagę na warunki klimatyczne w Polsce. Brak bardzo wysokich temperatur nie jest przeszkodą – fotowoltaika nie wymaga ciepła (badania wykazują, że podczas mrozu jej wydajność rośnie), a jedynie nasłonecznienia. W województwie mazowieckim jest ono bardzo korzystne i pozwala na duże oszczędności. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy – w tym czasie pobiera się prąd z sieci.
Gospodarstwo domowe jako prosument może oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii do dostawcy (głównie latem), by następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego móc całkowicie bezpłatnie pobrać z sieci 80% lub 70% wyprodukowanych kilowatogodzin, w zależności od mocy instalacji.
Instalacje fotowoltaiczne mazowieckie – dlaczego warto?
Co sprawia, że instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa mazowieckiego stały się tak popularne?
Panele fotowoltaiczne pozwalają na znaczne oszczędności. Dzięki roli prosumenta rachunki utrzymują się na zbliżonym poziomie przez cały rok – najczęściej jest to około 30 złotych.
Inwestycja zwraca się dzięki w temu w ciągu najczęściej 5-7 lat. Dostępnych jest wiele opcji finansowania, w tym raty wynoszące tyle, co rachunek za prąd przed instalacją – płacisz tyle samo, by już za 5 lat cieszyć się darmową, ekologiczną energią.
Korzystanie z fotowoltaiki ma pozytywny wpływ na środowisko. W toku pracy elektrowni słonecznych nie powstają szkodliwe substancje, nie trzeba również prowadzić żadnego wydobycia paliw.
Konserwacja instalacji fotowoltaicznej nie jest uciążliwa – wystarczy mycie modułów dwa razy w roku. Ponadto panele pracują w pełni bezobsługowo.
Warto podkreślić również, że instalacje fotowoltaiczne są trwałe – działają bezawaryjnie przez wiele lat, a najstarsze mają powyżej czterech dekad i w dalszym ciągu są skutecznym źródłem energii.
Dofinansowanie i dotacje do fotowoltaiki w województwie mazowieckim
Fotowoltaika mazowieckie to świetna inwestycja również dzięki licznym programom wsparcia. W Polsce istnieje szereg projektów i funduszy, w ramach których można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji. W województwie mazowieckim takich możliwości należy szukać w lokalnych urzędach – Regionalne Programy Operacyjne zawierają fundusze na inwestycje w odnawialne źródła energii, a więc również w panele słoneczne. W Warszawie istnieje program wsparcia, w ramach którego można otrzymać aż do 15 tysięcy złotych, co pozwala pokryć nawet połowę kosztów inwestycji.
Wiele osób korzysta z krajowego programu Mój Prąd, w ramach którego można uzyskać 5 tysięcy złotych, natomiast rolnicy korzystają z programu Agroenergia. Firmy inwestujące w fotowoltaikę mogą skorzystać z licznych programów pożyczek i dotacji, w tym w ramach funduszy norweskich.
Masz pytania? Napisz do nas!
Jak wybrać odpowiednią firmę fotowoltaiczną w województwie mazowieckim?
Fotowoltaika to rosnąca siła na rynku energetyki. Wciąż największą część sektora OZE stanowią elektrownie wiatrowe, energia Słońca jest jednak na drugim miejscu i odnotowuje znaczne wzrosty. Z tego powodu pojawiło się wielu wykonawców, również w województwie mazowieckim. Wybór odpowiedniego nie jest łatwy, a należy mieć na uwadze, że tylko precyzyjnie i profesjonalnie stworzona instalacja będzie działać prawidłowo i bezpiecznie oraz generować oszczędności. Na co warto zwrócić uwagę?
- Koniecznie należy zweryfikować, czy wykonawca dysponuje odpowiednimi uprawnieniami. Można to sprawdzić na stronie Urzędu Dozoru Technicznego.
- Upewnij się, że wykonawca do tworzenia instalacji fotowoltaicznych wykorzystuje tylko wysokiej jakości sprzęt. Jeśli nie udziela na pytania o komponenty konkretnych odpowiedzi lub podaje nazwy firm, o których nie da się dowiedzieć więcej w Internecie, lepiej z niego zrezygnować.
- Specjaliści w zakresie fotowoltaiki przed przystąpieniem do projektu zadają wiele pytań, by dokładnie określić zapotrzebowanie energetyczne. Tworzenie projektu jest czasochłonne. Pamiętaj o tym, gdy instalator obiecuje, że projekt będzie gotowy za dwa dni.
- Bardzo istotna jest gwarancja. Najczęściej gwarancja producencka na uzyski wynosi 25 lat, dla samych modułów (czyli paneli) będzie to około 10 lat. Gwarancja na montaż paneli słonecznych powinna wynosić około 5 lat.

Energetyka Polska – zaufaj specjalistom!
Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa mazowieckiego, możesz postawić na opinię ekspertów. W ostatnich latach obserwujemy rosnącą liczbę firm w tej branży. Nie wszystkie posiadają stosowne doświadczenie i licencje, nie wszystkie korzystają z wysokiej jakości komponentów. Naszym zadaniem jest znaleźć specjalistów, którzy podejmą się bezpiecznego, wydajnego montażu instalacji fotowoltaicznej u Ciebie i pozwolą Ci zaoszczędzić jak najwięcej. Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie znalezienia uczciwego, profesjonalnego instalatora i podczas całej współpracy z nim.
W jakich miastach działamy?
- Warszawa
- Radom
- Ostrołęka
- Siedlce
- Płock
- Białobrzegi
- Ciechanów
- Garwolin
- Gostynin
- Grodzisk Mazowiecki
- Grójec
- Kozienice
- Legionowo
- Lipsko
- Łosice
- Maków Mazowiecki
- Mińsk Mazowiecki
- Mława
- Nowy Dwór Mazowiecki
- Ostrów Mazowiecki
- Otwock
- Piaseczno
- Płońsk
- Pruszków
- Przasnysz
- Przysucha
- Sierpc
- Sochaczew
- Ożarów Mazowiecki
- Węgrów
- Wołomin
- Wyszków
- Zwoleń
- Żuromin
- Żyrardów
Jak wygląda współpraca z Energetyką Polską?
Pierwszy krok to kontakt. W tym celu zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość e-mail. Ustalimy szczegóły i przystąpimy do poszukiwania odpowiedzialnego wykonawcy.
Jego dział techniczny będzie potrzebować informacji na temat zużycia prądu w domu (na podstawie danych z rachunku za prąd), planowanych zakupów nowych urządzeń elektrycznych, sposobu ogrzewania, dostępnego sprzętu. Na tej podstawie będzie mógł sporządzić profesjonalny projekt, który zagwarantuje, że Twoja własna elektrownia słoneczna będzie działać niezawodnie i wydajnie.
Następnie specjaliści przystępują do montażu, instalują licznik dwukierunkowy mierzący ilość energii oddanej do sieci i sporządzają pismo do dostawcy prądu.
Pamiętaj, że na panele słoneczne możesz otrzymać dofinansowanie, dlatego zachowaj faktury i dokumentację – przyda się podczas składania wniosku.
Od razu po otrzymaniu od Ciebie wiadomości lub po rozmowie telefonicznej ustalamy szczegóły i rozpoczynamy poszukiwania najbardziej odpowiedniego wykonawcy.
Kolejny krok to stworzenie projektu, w ramach którego przeprowadzony zostanie montaż instalacji fotowoltaicznej. By osiągnąć maksymalne oszczędności, konieczne będzie ustalenie zapotrzebowania energetycznego – w tym celu należy przedstawić wykonawcy rachunki za prąd, a także informacje na temat urządzeń elektrycznych (w tym planowanych) oraz systemu grzewczego.
Po stworzeniu projektu wykonawca przystępuje do montażu. Wybierzesz z naszą pomocą specjalistę, który przeprowadzi go sprawnie i bezpiecznie. Specjaliści zainstalują także licznik dwukierunkowy, który będzie mierzyć ilość pobranej oraz oddanej energii elektrycznej, a także sporządzą pismo do zakładu energetycznego, w ten sposób legalizując system.
Jeśli będziesz chciał ubiegać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych, zachowaj faktury i pełną dokumentację instalacji fotowoltaicznej. To niezbędne załączniki do wniosku w przypadku wszystkich programów wsparcia.