Potrzebujesz założyć fotowoltaikę?

Dobierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę i firmę w Twoim regionie.

Napisz do nas

Sprawdź 3 najlepsze oferty na montaż fotowoltaiki!

Fotowoltaika Płock

Panele fotowoltaiczne to sprawdzony sposób na znaczną redukcję kosztów utrzymania domu. To istotne zwłaszcza teraz, gdy energia elektryczna nieustannie drożeje. Zdecydowanie niższe rachunki są na wyciągnięcie ręki – wystarczy zainwestować w montaż instalacji fotowoltaicznej. Dowiedz się więcej i sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacje fotowoltaiczne działają w oparciu o tak zwane zjawisko fotoelektryczne. To, co określamy mianem paneli słonecznych, to w praktyce połączone moduły, składające się z ogniw.

Ogniwa fotowoltaiczne zbudowane są z płytek krzemowych.

Gdy padają na nie fotony, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego, czyli wybicia elektronu.

W ten sposób powstaje prąd stały

Inwerter przekształca go na prąd zmienny. Z takiej energii elektrycznej możemy korzystać w domu.

Stabilność instalacji

Szereg dodatkowych urządzeń i zabezpieczeń gwarantuje stabilność instalacji.

Fotowoltaika od rana do nocy

Panele fotowoltaiczne nie wymagają wysokiej temperatury do swojej pracy. Wystarczy im nasłonecznienie. Pracują od świtu do zmierzchu, zapewniając darmową energię elektryczną dla Twojego domu lub firmy.

Ze względu na to, że do pracy instalacji fotowoltaicznej niezbędne jest światło, latem powstaje znacznie więcej energii niż zimą, ponieważ dni są dłuższe. System jednak pozostaje bardzo opłacalny, co wynika z korzystnego ustawodawstwa. Prosumenci, czyli osoby dysponujące instalacjami do wytwarzania energii odnawialnej, mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej. Następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą odebrać, w zależności od mocy instalacji fotowoltaicznej, 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin całkowicie bezpłatnie. Dzięki temu oszczędności pozostają na zbliżonym poziomie przez cały rok.

Panele słoneczne najczęściej umieszcza się na dachu. Tworząc projekt dział techniczny przeprowadza szczegółowy audyt, który określa, czy taka lokalizacja będzie korzystna, czy może lepiej postawić panele fotowoltaiczne na gruncie na specjalnych wysięgnikach.

fotowoltaika na dachu

Masz pytania? Napisz do nas!

Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne w Płocku?

Co sprawia, że najprężniej rozwijającym się sektorem OZE w Polsce, również w Płocku i okolicach, jest właśnie fotowoltaika? Płock leży na terenie o bardzo korzystnym nasłonecznieniu, przekraczającym 1100 kWh na rok. Oznacza to, że instalacje fotowoltaiczne tworzone na tym obszarze mogą być mniejsze, a co za tym idzie – tańsze. Ponadto ogromne znaczenie mają następujące atuty fotowoltaiki:

Oszczędności

Oszczędności są naprawdę wysokie. Rachunki za energię mogą spaść nawet do samych kosztów stałych, czyli kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie.

Zwrot inwestycji

Dzięki takiej redukcji kosztów fotowoltaika szybko się zwraca. W przypadku gospodarstw domowych jest to zwykle około 5-7 lat.

Ulga termomodernizacyjna

Możesz skorzystać z różnych udogodnień, na przykład z ulgi termomodernizacyjnej czy dofinansowań do inwestycji.

Dbasz o środowisko

Instalacje fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska. Nie dochodzi tu do spalania żadnych paliw kopalnych i emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Bezawaryjność

Od montażu instalacji możesz cieszyć się z darmowej energii elektrycznej przez wiele lat.

Minimum konserwacji

Konserwacja nie jest uciążliwa. Warto jednak raz lub dwa razy w roku wykonać mycie paneli fotowoltaicznych. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług firmy, która przeprowadzała montaż instalacji.

To tylko niektóre z ogromnych zalet instalacji fotowoltaicznych. Darmowy prąd, który będzie powstawać na dachu Twojego domu to oszczędność, ale także wyraz troski o środowisko. Nic dziwnego, że fotowoltaika w Polsce ma szerokie grono miłośników, a na ostatnie lata przypada intensywny rozwój tego sektora energetyki.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Płocku

Płock i fotowoltaika idą w parze. Możesz skorzystać tu ze zróżnicowanych dofinansowań, które pomogą Ci sfinansować montaż instalacji i zredukować koszt inwestycji, a co za tym idzie przyspieszyć jej zwrot.

Oprócz tego w mieście Płock i jego okolicach dostępne są regionalne fundusze. By dowiedzieć się o nich więcej skontaktuj się z miejscowym urzędem.

Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie sporządzania wniosków o dofinansowanie zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Mamy w tym doświadczenie i sprawnie poszukujemy środków, które pomagają naszym klientom pokryć montaż instalacji fotowoltaicznych.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Płocku – skorzystaj z Energetyka Polska

W tym momencie na rynku działa wiele firm, specjalizujących się w tworzeniu instalacji fotowoltaicznych. Problemem może być wybranie tej najbardziej odpowiedniej. Jeśli chcesz zainwestować w fotowoltaikę, musisz znaleźć odpowiedniego instalatora. Jak to zrobić? Z naszą pomocą staje się to znacznie prostsze! Oferujemy doradztwo zakresie doboru najbardziej odpowiedzialnej firmy, dzięki której Twoja instalacja będzie pracować wydajnie przez wiele lat. Zwracamy szczególną uwagę na Twój budżet i Twoje oczekiwania. Fachowa znajomość rynku instalacji fotowoltaicznych pozwala nam dochodzić do najlepszych rozwiązań, satysfakcjonujących obie strony.

Fotowoltaika - odliczenie od podatku w 2021

Masz pytania? Napisz do nas!

Etapy współpracy z Energetyka Polska

1krok

Pierwszy krok to kontakt. W tym celu zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość e-mail. Ustalimy szczegóły i przystąpimy do poszukiwania odpowiedzialnego wykonawcy.

2krok

Jego dział techniczny będzie potrzebować informacji na temat zużycia prądu w domu (na podstawie danych z rachunku za prąd), planowanych zakupów nowych urządzeń elektrycznych, sposobu ogrzewania, dostępnego sprzętu. Na tej podstawie będzie mógł sporządzić profesjonalny projekt, który zagwarantuje, że Twoja własna elektrownia słoneczna będzie działać niezawodnie i wydajnie.

3krok

Następnie specjaliści przystępują do montażu, instalują licznik dwukierunkowy mierzący ilość energii oddanej do sieci i sporządzają pismo do dostawcy prądu.

4krok

Pamiętaj, że na panele słoneczne możesz otrzymać dofinansowanie, dlatego zachowaj faktury i dokumentację – przyda się podczas składania wniosku.

1 krok

W pierwszej kolejności określamy Twoje potrzeby na podstawie rachunków za prąd. Następnie uzyskujemy wycenę od różnych instalatorów i poszukujemy najlepszej oferty dla Ciebie.

2 krok

Kolejny krok to projekt. Dział techniczny tworzy szczegółowy projekt całego przedsięwzięcia w oparciu o Twoje realne zapotrzebowanie energetyczne. Ty wybierasz komponenty, jednak zawsze możesz liczyć na wsparcie.

3 krok

Wreszcie powstaje instalacja fotowoltaiczna. Sam montaż jest przeprowadzany sprawnie i bezpiecznie. Od tego dnia wytwarzasz energię we własnym zakresie.

4 krok

Przedstawiciele zakładu energetycznego montują u Ciebie licznik dwukierunkowy, umożliwiający rozliczenie na zasadach dla prosumentów.

Tylko cztery kroki dzielą Cię od niższych rachunków za prąd. Nie czekaj – skontaktuj się z nami już dzisiaj!