in

Jak wybrać najlepszą ofertę na fotowoltaikę?

Obecnie przeżywamy bum na fotowoltaikę. Niesie to ze sobą zarówno wiele korzyści, jak i problemów z wybraniem rzetelnych wykonawców. Wówczas zadajemy sobie pytanie: jak wybrać najlepszą ofertę na fotowoltaikę i nie nadziać się na pseudo-fachowców? W dzisiejszym artykule postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie.

Technologia się rozwija a systemy są coraz wydajniejsze. Wzrost popularności fotowoltaiki sprawił, że powstało wiele firm oferujących kompleksowe usługi w zakresie instalacji systemów fotowoltaicznych. Z jednej strony to dobrze, ponieważ z wysokiej konkurencji najwięcej czerpią konsumenci. Z drugiej strony jednak, rozrost rynku wiąże się również z nierzetelnym podejściem do oferowanych usług.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na fotowoltaikę?

Instalacja fotowoltaiczna to dla większości społeczeństwa spora inwestycja. Na rynku wciąż działają nieuczciwe firmy, które chcą wykorzystać brak wiedzy potencjalnych klientów. Szukając wykonawcy systemu fotowoltaicznego, zawsze dywersyfikujmy nasze działania. Im więcej ofert zbierzemy tym lepiej. Większość firm sporządza oferty za darmo. W taki sposób możemy porównać poszczególne propozycje. Nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy. Poniżej przedstawiamy elementy oferty, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru. Czytaj dalej i dowiedz się jak wybrać najlepszą ofertę na fotowoltaikę.

Montaż paneli fotowoltaicznych przez firmę instalacyjną

Oferowane komponenty

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na komponenty, których użyto do zaprojektowania naszej instalacji fotowoltaicznej. Obecnie bardzo łatwo sprawdzić jaką jakość prezentuje dany producent.

Szczególnie ważne komponenty to oczywiście panele fotowoltaiczne (moduły PV) oraz inwerter fotowoltaiczny (falownik). W internecie możemy sprawdzić między innymi kraj ich pochodzenia. Ważniejszą kwestią jest jednak certyfikacja komponentów. Zarówno falownik jak i moduły PV muszą posiadać wymagane certyfikaty i deklaracje zgodności produktu z obowiązującymi normami. Takie produkty dostarcza Hurtownia Fotowoltaiczna Swatt.pl, oferująca wysokiej jakości produkty czołowych producentów w atrakcyjnych ceanch.

Dla nas, jako klientów, którzy planują użytkować instalację fotowoltaiczną przez wiele lat, ważną kwestią są gwarancje. Od producentów paneli fotowoltaicznych otrzymujemy gwarancję na sam produkt oraz na utrzymanie odpowiedniego poziomu sprawności. Przed zakupem, warto przeanalizować oferowaną długość gwarancji oraz skorzystać z jej wydłużenia, co zazwyczaj jest opcjonalne.

Dobór mocy instalacji fotowoltaicznej do zapotrzebowania

Moc instalacji jest kluczem do generowania oszczędności. Musi być ona dostosowana do zapotrzebowania energetycznego naszego budynku. To ile energii elektrycznej potrzebuje nasz dom, łatwo obliczyć na podstawie rachunków od operatora. Wiedząc, że każdy 1 kWp instalacji fotowoltaicznej to 1000 kWh wyprodukowanej energii, w prosty sposób możemy sprawdzić czy wielkość instalacji została dobrana poprawnie.

Niestety, w ubiegłych latach występowały przypadki nierzetelnego obliczania wielkości instalacji fotowoltaicznej przez firmy instalacyjne. Zawyżanie mocy pozwalało im na większy zarobek i wpływało negatywnie na rentowność inwestycji dla klienta.

Rękojmia

Oprócz gwarancji na poszczególne komponenty wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej, dopilnujmy tego, aby firma wykonująca instalację fotowoltaiczną wystawiła rękojmię na swoje usługi. Błędy podczas montażu instalacji fotowoltaicznej się zdarzają, więc warto zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi wydatkami.

Cena wykonania instalacji fotowoltaicznej

Ostatnią kwestią jest oczywiście cena. Biorąc pod uwagę to, że instalacja fotowoltaiczna ma służyć nam przez wiele lat, cena nie może być jedynym czynnikiem, który decyduje o naszym wyborze. Wszystkie powyższe aspekty są ważne, dlatego warto analizować otrzymane oferty na wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

 

Jak wybrać najlepszą ofertę na fotowoltaikę – Podsumowanie

Wybór najlepszej oferty jak i firmy instalatorskiej to w obecnych czasach nie lada wyzwanie. Z każdej strony jesteśmy atakowani ofertami przeróżnych firm, dlatego oprócz powyższych kwestii, warto także popytać o opinię rodziny, znajomych, sąsiadów, którzy mają już zainstalowane panele fotowoltaiczne, ale także zrobić rozeznanie w internecie oraz na profilach społecznościowych firmy instalacyjnej.

Dodaj komentarz

Montowanie pompy ciepla

Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła – same korzyści?

Eltel Networks – profesjonalna firma budująca linie wysokiego napięcia